šeštadienis, kovo 1

Šis karas liečia ir mus

Šiandien ore pasklido parako kvapas – fašistinė Rusija pradėjo atvirą karinę intervenciją Kryme. Tai daug arčiau už mums gana tolimas ir galbūt egzotiškai atrodančias Abchaziją ir Čečėniją.

Girdisi įvairūs pasvarstymai apie ateitį – nuo greito konflikto nuslopimo iki trečio pasaulinio karo. Ukrainoje ir už jos ribų pasiskirstoma nuomonėmis apie tai, kaip reikėtų elgtis. Vieni smerkia naują Ukrainos vyriausybę kaip neryžtingą ir reikalauja kuo greičiau įvesti nepaprastąją padėtį Kryme bei imtis atsakomųjų karinių priemonių, kurios ir taip pernelyg uždelstos. Kitų nuomones geriausiai apibendrintų buvusio Putino patarėjo Andrejaus Ilarionovo mintys. Jis ragina jokiu būdu nepasiduoti Rusijos provokacijoms ir išvengti jos kurstomo pilietinio karo. „Pagrindinė, sudėtingiausia užduotis naujai Ukrainos valdžiai, visiems Ukrainos piliečiams šiandien – atlaikyti, parodyti kantrybę, susilaikymą, ištvermę“, rašo jis.

Žinoma, būtų geriau, jei demokratinių vertybių slinktis į rytus vyktų palaipsniui. Ir nacionalinis ukrainiečių sąmoningumas bei susitelkimas turėtų pakankamai laiko sutvirtėti. Tačiau šiandiena negailestinga – pateikia vieną po kito vis naujus išbandymus. Sovietinės imperijos pasekėjai meta praeities kortą: prie Krymo parlamento griaudi Antrojo pasaulinio karo laikų maršas „Vstavaj strana ogromnaja“. Jie nesusimąsto, jog šviežia neapykantos ir tiesioginės agresijos banga iš jų pusės liks istorijoje kaip dar viena patirtis, kontrastuojanti su imperialistiniais mitais apie Rusiją, nešančią išlaisvinimą ir taiką. Užsibarikaduoti Krymo gete su tankais, leninais, kolorado spalvų juostelėmis ir piktais minios lyderiais, užvedančiais skanduotes „Putin, Putin, Putin“ ir švokščiančiais „Eto vsio našė, russsskoje“, galima tik laikinai...


Itin susitelkę ir pasiruošę dabar turime būti ir Lietuvoje. Išnaudoti Ukrainos tematiką vietiniams neramumams kurstyti, kaip pasielgė vienas „tautiniu socialistu“ save įvardijantis veikėjas Kaune, – pats blogiausias pasirinkimas. Laimei, jis pats pripažįsta, kad jo pažiūros nepopuliarios net jo paties partijoje (už minėtą rašinį bus svarstomas ir Etikos komiteto).

Pats laikas mums nustoti mąstyti sovietinėmis „juoda balta“ kategorijomis. Pabaikime vienąsyk svajoti apie šviesią ateitį, kurioje nebus (pagal kiekvieno skonį) nacionalistų ar feminisčių, referendumininkų ar eurofilų, marksistų ar ultrakonservatorių, ir pan... Gana to aklo priešiškumo. Nei Europos Sąjunga, nei laisva nacionalinė valstybė, nei kitokios demokratijos formos mums to niekada nesuteiks. Tautininkai, liberalai ir konservatoriai šiandieninės geopolitinės krizės akivaizdoje turėtų vengti rietenų, o ne skatinti jas. Maidane šalia vieni kitų stovėjo nacionalistai, liberalai ir anarchistai, pagal tautybę ukrainiečiai, žydai, lietuviai ir dar daug kitų. Ir tai įkvepiantis pavyzdys.

Kartu šiandieninės „pratybos“ – labai geras laikas išsigryninti, pamatyti, kas yra kas, apvalyti informacinį lauką, atkurti bendruomeninius tinklus. Apžvalgininkų, mėginančių švelninti Janukovičiaus ir Rusijos įvaizdį (tokių kaip Artūras Račas, Marius Laurinavičius) yra nedaug. Įvykiams vystantis ne dienomis, bet valandomis, jų publikacijos pasirodo smarkiai neadekvačios situacijai, o argumentai – išskydę. Anoniminiai ir marginalūs personažai pasirodo veiksmingiau. Jų taikinys – Rusijos televizijų propagandinėje erdvėje liekanti gyventojų dalis ir įvairūs konspiracinių teorijų gerbėjai. Geriausias vaistas nuo tokių sovietinių „matricų“ – orientuotis į brandžias intelektualias pozicijas, mažinti radikalų, panikuotojų ir isteriškų asmenybių įtaką aplinkiniams.

Itin atidžiai reikia stebėti ir kandidatų į prezidentus retoriką. Antai vienas iš „nesisteminių“ kandidatų Rolandas Paulauskas ištisai postringauja, jog Ukrainos nacija yra dirbtinė, ją sukūręs Leninas, kad Vakarai slaptais pinigais kursto neramumus Maidane, o Berkutas tik ginasi, bei skleidžia kitokius diletantiškus postringavimus. Susitikime Kaune jis išjuokė dabartinę prezidentę, jog ši aplankė sužeistą ukrainietį ligoninėje, atseit ji nepažįstanti žmonių nuotaikų. Turbūt nereikia aiškinti, jog nei vienas Ukrainos bičiulis bei suvokiantis šiandieninių įvykių toje šalyje geopolitinę svarbą Lietuvai nebalsuos už tokį kandidatą.

Todėl nepasiduokime tiems, kurie aiškina, jog paramos Ukrainai akcijos, tebūnie net paveikslėliai ar pasidalinimai internete, yra perdėta isterija. Mažų mažiausiai mes domimės, mes dalinamės informacija su draugais, mes įsidėmime ir atsimename, prognozuojame ir mokomės iš kitų klaidų. Mes nesiruošiame laukti, kol ukrainiečių vietoje atsidurs latviai, estai arba mes patys.

2 komentarai:

 1. Anonimiškas2021-06-27 10:50

  Laba diena jums, čia yra greita, tik tuo atveju, jei jums labai reikalingas patikimas burtų ratukas, kuris padėtų atgaivinti jūsų subyrėjusius santykius, yra tikrai universalus, atjaučiantis ir patikimas, kai kalbama apie burtus. „Egwali“ rašybos namai yra tinkamas pasirinkimas jums. Susisiekite ir paaiškinkite jam, ir aš galiu jus patikinti, kad visa kita bus visiška magija, mano meilės gyvenimas buvo ties žlugimo riba, kol įsakiau meilės kerams, kol buvo tinkamai laikomasi visų numatytų procedūrų, kad būtų užtikrinta, jog tai puikiai veikia. Šiandien esu gyvas liudininkas, kad daktaro Egwali burtų magija veikia be jokių pagrįstų abejonių, todėl aš naudoju visas terpes, norėdamas pranešti pasauliui apie šį puikų burtų daktarą, kuris sugrąžino ramybę ir vienybę mano namuose. Kalbėkis su juo šiandien ir jūsų emocinės nesėkmės bus visiškai išnaikintos.
  Pasiekite jį šiais kontaktais!

  „WhatsApp“: +2348122948392
  Kurjeris: dregwalispellbinder@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 2. Mano begalinis pagyrimas skirtas šiam giliai kerėtojui, kurį verta mėgdžioti. Aciu daktare. Sveiki, mano vardas Donna 38, aš gyvenu San Francisko įlankos rajone Kalifornijoje. Mano emocinis gyvenimas pasisuko labai stipriai ir buvo palaimintas, nes mane nukreipė šeimos draugas, su kuriuo dalijausi savo skausmais, skausmas buvo toks nepakeliamas, buvau traumuotas, turėjau neramių naktų, dėl kurių mane beveik metus vargino nelaimė. prieš mano susitikimą su dr. Egwali, kuris padėjo atgaivinti tai, kas, mano manymu, dingo. Patikėkite, kad iš pradžių aš taip pat buvau netikintis dėl įvairių susitikimų su keletu rašybininkų ir svetainių, kurios visos greta sugrąžino savo žavų vyrą pas mane. Aš visada buvau stipri ir žinojau, kad turi būti patikima vieta padėti atgaivinti mano santuokinius namus. Kathy susipažino su daktaro Egwali straipsniu ir davė jį man, aš susisiekiau su juo ir paaiškinau, ką išgyvenau, jis sakė, kad jis turėjo atlikti tam tikras apeigas, kurių metu buvo atliktos visos būtinos procedūros, nuo tų apeigų, kurias atlikome, mūsų gyvenimas buvo toks spalvingas, nuo to laiko jis buvo mano idealus vyras ir myli mane bei mūsų vaikus. Dar kartą dėkoju jums, daktare, galite prisijungti prie jo bet kurioje iš šių laikmenų ir būti laiminga siela, nes tikiuosi, kad pasiseks!
  „Viber“ / „WhatsApp“: +2348122948392
  El. Paštas: dregwalispellbinder@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti